NUR DERSi - NUR DERSLERi


 
AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
EN SON PAYLAŞILAN KONULAR
Konu Yazan GöndermeTarihi
Ptsi Mart 16, 2009 11:19 am
Ptsi Mart 16, 2009 11:19 am
Paz Mart 15, 2009 2:38 pm
Cuma Mart 13, 2009 1:54 pm
Cuma Mart 13, 2009 1:52 pm
Cuma Mart 13, 2009 1:50 pm
Perş. Mart 12, 2009 7:30 pm
Perş. Mart 12, 2009 11:55 am
Perş. Mart 12, 2009 11:53 am
Perş. Mart 12, 2009 10:53 am
Salı Mart 10, 2009 11:46 am
Paz Mart 08, 2009 10:41 pm
C.tesi Mart 07, 2009 4:18 pm
Perş. Mart 05, 2009 1:29 pm
Perş. Mart 05, 2009 1:21 pm
Perş. Mart 05, 2009 11:12 am
Perş. Mart 05, 2009 12:34 am
Perş. Mart 05, 2009 12:32 am
Perş. Mart 05, 2009 12:32 am
Perş. Mart 05, 2009 12:31 am
Perş. Mart 05, 2009 12:31 am
Perş. Mart 05, 2009 12:28 am
Perş. Mart 05, 2009 12:28 am
Perş. Mart 05, 2009 12:27 am
Perş. Mart 05, 2009 12:27 am

Paylaş | 
 

 Zübeyir Ağabeyin Kaleminden Risale-i Nur

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Medreseli
GaYYuR
GaYYuR
avatar

Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 01/02/09

MesajKonu: Zübeyir Ağabeyin Kaleminden Risale-i Nur   Paz Şub. 15, 2009 8:40 pm

• Din Ve Milliyetimize, Örf Ve Adetlerimize Saldırarak Bizi Manen Çökertmek Suretiyle Çözülmemizi Ve Çökmemizi Sağlamak İsteyen Dinsiz Teşekküllerin Faaliyetini Akim Bırakacak Bir Çare Vardır. O Da, Taklidi İmanı Tahkiki İman Kuvvetine Çeviren Nur Risaleleridir.
• Risale-İ Nur Milyonlarca Kimselerin Teveccüh Ve İtimadını Kazanan Bir Eserdir.
• Kur’an In Parlak Bir Tefsiri Olan Nur Risaleleri Hâlis Ve Fedakâr Mü’minlerin Ruhlarında İmani Bir Meş’ale Olarak Ebediyyen Yanacaktır. Müslümanları Dünya Ve Ahiret Âleminde Saadetlere Eriştirecektir.
• Risale-İ Nur Müebbed Bir Fecr-İ Sadık Ve Mağlub Edilmesi Kabil Olmayan Bir Kuvvet Halinde Neslimizin Göğsüne Tahkiki İmanı Yerleştiren Bir Eserdir. Vahdet Ve Tevhid Akidesini Akıl Ve Kalblere Nakşeden, Hak Ve Hakikat Şuleleri Ve Hidayet Nurları İle Karanlık Ruhları Aydınlatıp İnsanı Ebedi Bir Saadetin Mes’ud Namzedi Haline Getiren Yegâne Eserdir.
• Hidayete Erişen Fakat Din Düşmanlarının Devamlı Taarruz Ve İğfalatları İle İnançları Zayıflayan Cemiyetimizin Maneviyatını Yeni Baştan İnşa Ve İhya Eden Bir Kur’an Tefsiridir
• Risale-İ Nur Uydurma Muzır Fikirlerin, Dalâlet Cereyanlarının Hurafe Ve Yanlış Akidelerin Kesif Karanlıkları İçinde Boğulmaya Çalışıldığı Dehşetli Bir Devirde Güneşler Gibi Zuhur Ederek, Müslümanlara Ve İnsanlara Hak Ve Hakikatı Feyz-İ Kur’anla Gösteren, Onlara Kur’an Ve İman Yolunu Saf Ve Berrak Bir Surette Bildiren Bir Tefsir-İ Kur’andır.
• Risale-İ Nurun Nuru, İçinde Projektör Yanan Bir Oda Gibidir O, O Menzile Öyle Parlaklık Verir Ve İnsanı Öyle Tenvir Ederki, Onun Aydınlığı Sabahların Aydınlığından Daha Nurlu Daha Nurlandırıcıdır.
• Risale-İ Nur Uydurma Muzır Fikirlerin Dalâlet Cereyanlarının Hurafe Ve Yanlış Akidelerin Kesif Karanlıkları İçinde, Boğulmaya Çalışıldığı Dehşetli Bir Devirde Güneşler Gibi Zuhur Ederek Müslümanlara Ve İnsanlara Hak Ve Hakikatı Feyz-İ Kur’anla Gösteren, Onlara Kur’an Ve İman Yolunu Saf Ve Berrak Bir Surette Bildiren Bir Tefsir-İ Kur’andır,
• Risale-İ Nur Hikmet, Hayat Ve Hamaset Kaynağı Olan Bir Tefsir-İ Kur’andır. Ebedi Bir Hayatiyet Ve Kurtuluş Kitabıdır.
• Dinsizlik Cephesini Dağıtan Ve Felce Uğratan Bir Eserdir. Dinsizlik İstilasını Geri Püskürten Bir Kuvvet Menbaıdır. Dinsizliğe Karşı Bir Sedd-İ Kur’anidir. Granitlerden Sağlam Olan Bir Kal’a-Yı İmandır. Âlem-İ İslamın Ve Dünyanın Dikkat Ve Hayranlığını Üzerine Çeken Bir Şahsiyettir. Tarihin Ender Kaydettiği Muhteşem Bir Eser Külliyatıdır.
• Bu Tefsir-İ Kur’anın Ulviyet Ve Kudsiyetini İdrak Edebilmek, Onu İstifade Ve İstifaza Niyetiyle Sebatkâr Bir Azimle Devamlı Okumaya Bağlıdır,
• Risale-İ Nur En Girift En İnce Ve En Derin İmani Meseleleri Gayet Berrak Ve Parlak Bir Surette İsbat Ve İzah Etmiştir. Böyle Noktalardan Ayakları Kayan Birçok Ehl-İ İlim Ve Ehl-İ Kalbi Kurtarmıştır, Kalp Ve Ruhlarına Selamet, Akıl Ve Mantıklarına İstikamet Vermiştir.
• Risale-İ Nur Külliyatı Ve Bu Külliyatın İçindeki Yüzlerce Lâhika Mektupları –Bilâistisna- Bütün Hükümet Ve Adliyenin Eline Geçmiştir. Yediyüzü Mütecaviz Âdil Mahkemelerimiz Bir Gün Cezayı Mucib Ve Medar-I Mes’uliyet Bir Madde Bulamamıştır. Hiçbir Gizli Sırrı Ve Emeli Görülmemiştir. Binlerce Nüsha Bu İmanî Ve Kur’anî Eserlerdeki Dersler, Milletin Elinde Dikkat Ve Merakla Gezdiği İştiyak Ve İhtiyaçla Okunduğu Halde, Menfaattan Başka Hiçbir Zararı Hiçbir Kimseye Olmamıştır
• Risale-İ Nur Atlas-I Diba Değerinde Kâğıtlara, Altın Mürekkeble Basmağa Elyak Bir Eser-İ Zîşandır
• Risale-İ Nur Mes’ud Bir Hayat-I Cavidaneyi Kazandıran İmanî Bir Tefsir-İ Kur’andır.
• Risale-İ Nuru Sadakatla Okumaya Devam Edenler, Sırr-I Kur’an Ve Nur-U İman Dersleriyle Saadet-İ Ebediyyesini Te’min Etmekte Muvaffak Olur.
• Risale-İ Nur Gibi Feyyaz Bir Tefsir-İ Kur’an Nur Fezası Hükmünde Ve Nice Tecelliyat-I İlahiyyenin Mazharı Ve Ma’kesi Olmuş Bulunan Bir Kalbe Malik Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Gibi Bir Veliyy-Yi Azamdan Zuhur Etmiştir. Bu Nur Kaynağından Lemaan Etmişti
• Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Gibi Kudsi Bir Velinin Ve Misilsiz Bir Allamenin Eserleri Olan Nur Risalelerini Cenab-I Hak Fazl Ve Keremiyle Lütuf Ve Hidayetiyle İhsan Etti. Onun Sayesinde Dünya Ve Ahiretin Felaket Ve Helaketlerinden Kurtuldum. Dünyevi, Uhrevi Ebedi Bir Saadet Yolunda Yürümeye Muvaffak Oldum, Tahkiki Bir İmana Nail Oldum.
• Evet Risale-İ Nur Taklidi İmanı Tahkik Mertebelerinde Yükselten Yakîni Hatta Yakînin De Yakîni Olan Bir İman Kuvvetine Sahip Kılan, Kuvvetli Ve Tesirli Bir Eser Külliyatıdır,,
• Risale-İ Nur Kur’anî Ve İmanî Hakaikın En Büyüğü Olan İman-I Billaha Ve İman-I Bilahirete Ve Haşr-I Ekbere İman Ve İtikadı Aklî Kalbî Ve Tahkiki Bir Hususiyet Ve Meziyetle Ders Vermiştir.
• Risale-İ Nur Benim Hayatımın Yegâne Gayesi, Kut Ve Gıdasıdır.
• Risale-İ Nuru Dikkat Ve Sebatla Okuyanlar Aklen Ve Kalben Hükmediyorlar Ki, Risale-İ Nur Esrar-I Kur’aniye Ve Hakaik-I İmaniyeye Aittir. Meratib-İ İmaniyede Terakki Ve İnkişafı Temin Eden Yegâne Bir Tefsir-İ Kur’andır. Veraset-İ Nübüvvet Yoliyle Tasavvuf Berzahına Girmeden Doğrudan Doğruya Hakikata Kur’anî Bir Yol Açan Misilsiz Bir Eserdir. Hakaik-I İmaniyeye Sağlam Bir Surette İtikad Ve Feraiz-İ Diniyeyi Hakkıyle İmtisal Ettiren Bir Ders-İ Kur’an Manzumesidir. Dalâletalut İlimlerle İmanların Zayıflatıldığı Ve Sarsıldığı Bid’at Ve Dalâletlerin Çoğaldığı Böyle Dehşetli Bir Zamanda, Saadet-İ Ebediyyenin Medarı Olan Hakaik-I İmaniye Ve Akâid-İ İslamiyeyi Takviye Eden Bid’at Ve Dalâlet Karanlıklarından Kurtarıp Bizleri Envar-I Kur’aniye Ve İmaniye İle Tenvir Eden, Sünnet-İ Seniyyeye İttiba, Onları İhya Ettiren Bir Hakaik-I Kur’aniye Ve İslâmiye Hazinesidir
• Risale-İ Nura İlişmek, Müellif Ve Talebelerini Taciz Ve Tazyik Etmek, Vatan Ve Millete Ve Asayişe Bir Nevi İhanettir Ve Onların Haklarında Siyasetalûd Evhamlar Etmek, Divaneliktir.
• Risale-İ Nur Milyonlarca Vatandaşın Her Birisine Milyonlar Sene Hayat-I Bakiyeyi Kazandıran Bir Eserdir. Müellif-İ Ekmeli Bediüzzaman Hazretlerine Dünyaca Büyük Uhraca Küçük Adamlar Büyük Makam Ve Mansıplar Ve Maddî Mücahedeye Girişmesini Teklif Eden Zatlar Olmuştur. Bütün Onları Kabul Etmemiştir. Hiçbirşeye Âlet Ve Tâbi Olmayan Sırr-I İhlâsı Taşıyan Ve Çok Zayiatın Yerine, Binler Derece Yüksek Ve Ebedî Semereler Veren Risale-İ Nur Meydana Gelmiştir.
• Zindan-I Akla, Muzlim-İ Kalbe Düşenleri Bunlardan Kurtarıp Şems-İ Ezelî Ve Ebedi Olan Kur’an-I Hakîmin Ziyadar Âlemine Çıkarır. Sadık Ve Halis Talebelerini Ebediyyen Envar-I Kur’aniyye Ve Muhammediye İle Tenvir Eder. Evet, Meşhurdur Ki, Akıl Ve Kalb, Düşer Mi Düştüğü Zindana Bir Daha.
• Risale-İ Nur İnsanı Derunî Ve İlâhi Bir Coşkunluk İçersinde, İsm-İ Rahîm Ve Hakîm İsimlerinin Mazharı Olarak Hikmet-İ İlâhiyye Ve Hakaik-I İmaniyeyi Müstesna Bir Berraklıkla Akıl Ve Kalb Nurunun İstisnai Bir İmtizacı İle Derk Ve İfham Ettiren Bir Eserdir.
• Risale-İ Nur Külliyatında Âyât-I Kerîme Ve Ehadis-İ Şerifeleri Tefsir Hakikatlarını İzah Ve İsbat Ederken Lâfızdan Ziyade Manaya Ehemmiyet Verilmiştir. Lâfızda San’atkârlığın Hatırı İçin Mananın Asliyyet Ve Berraklığına Gölge Olmamak, Ruh-U Aslisini Rencide Etmemek, Meslek-İ Esas İttihaz Edilmiştir. Lâfz Hatırı İçin Manâdan Asla Fedakârlık Yapmamak Ve Az Da Olsa Manadan Ayrılmamak Tarzı Hâkim Kılınmıştır.
• Risale-İ Nurda Öyle Uzun Paragraflar Vardır Ki, Onlarda Bir Cümle İçinde Birçok Veya Külli Bir Mana İfade Edilmiş, Bunlarda On Sahifelik Bir Hakikat Bir Cümle İle Akıl Ve Kalblere Yerleştirilmiştir. Câmi Ve İcmali Bir Şekilde O Uzun Cümleler Müellif-İ Muhteremin Zatına Mahsus Müessir Ve Muknî Bir Tarz Olduğu Müdrik Ehl-İ Hak Ve Hakikatca Şayan-I Takdir Ve Hayretle Tasdik Edilmiştir.
• Risale-İ Nur Ender Has Ve Müstesna Bir Lütf-U İlâhî Olarak Zuhura Gelen Bir Kur’an Tefsiridir. Bu İmanî Yüksek Ve Misilsiz Eser Külliyatı, Yarım Asırdan Beri Ocaktan Ocağa, Köyden Köye, Şehirden Şehire, Vilâyetten Vilâyete, Nesilden Nesile Bilâd-I İslâm Ve İnsana En Ağır Şerait Ve Müşkilat İçersinde İntikal Etmiştir. Abideleşmiş Mukaddes Bir Tefsir-İ Kur’an Olarak Meşhur Ve Mümtaz Olmuştur.
• Cenab-I Hak Resul-Ü Ekrem (A.S.M.) A Buyurdu Ki : ( Hikmetle Delili Sabit Kelamlarla, Güzel Vaz-U Nasihatla Halkı Rabbinin Yoluna Davet Et) İşte Bediüzzaman Da Bu Ayet-İ Kerime Ve Resul-Ü Ekreme İnkıyaden İnsanlara Delil Ve Bürhanlarla Hak Ve Hakikatı Göstermiş Ve Ders Vermiştir. Bu Emr-İ Rabbaniyeyi Tamamiyle Ve Kemâliyle Îfa Eylemiştir. Millet-İ İslamı Bu Şekilde Uyarmış Ve İrşad Etmiştir.
• Muhabbetullah, Mehafetullah Ve İlm-İ İman, Bilgi Ve Hikmetin Başıdır. Bunun İçin Nur Risalelerini Okuyoruz.
• Güneş Balçıkla Asla Sıvanmaz. Hakikat-I Kur’aniye Parlaktır, Nevvar Ve Feyyazdır. Onun İntişarına Sed Çekmeğe Çalışmak Ancak Ehl-İ Fıkdan-I Akla Hastır. Hakaik-I Kur’aniye Ve İmaniye Menbaı Olan Risale-İ Nurun Neşir, Seyir Ve Seyeranı Bir Deryadır. Deryanın Önüne Duvar Çekilmez. Bu Ezelî, Ebedî Ve Tarihî Bir Olaydır. Akan Deryaya Kilit Vurmaya Çalışmak, İnsanın, Kendi Kendsini Girdaplara Atıp Boğmaktır.”
• Kur’an-I Hakîmden Tereşşuh Eden Risale-İ Nur, İnsana İman Ve İslamiyet Cadde-İ Kübrasını, Saadet Ve Selamet Yolunu Gösterir. İnsanın Yaratılışındaki Hedef Ve Gayeyi, Allaha İbadet Ve Taatı, Resulüllaha İmtisal Ve İttibaı Bildirir.
• Nurlar: Yakutlardan Daha Kıymetlidir. Sevdiğin Ve Hoşlandığın Bütün Şeyler, Bu Değere Denk Değildir. Zira Nurda Hak Rızası, Manevi Servet Ve İzzet Vardır
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
İsRa..
GaYYuR
GaYYuR
avatar

Mesaj Sayısı : 258
Kayıt tarihi : 30/01/09

MesajKonu: Geri: Zübeyir Ağabeyin Kaleminden Risale-i Nur   Paz Şub. 15, 2009 9:34 pm

Allah razı olsun çok istifadeli bir paylaşım:D Very Happy Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Zübeyir Ağabeyin Kaleminden Risale-i Nur
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
NUR DERSi - NUR DERSLERi :: RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARI :: İSLAMİ DAVA VE TEVHİD-
Buraya geçin:  
lemalarnuru@hotmail.com
Powered by phpBB © phpBB Group
Copyright © 2007 By Admin & Administrator
©PhPBB
Yetkinforum.com | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Haberleşme | Suistimalı göstermek | Yetkinblog.com